Jak začít s otužováním ve sprše ještě dnes

S otužováním doporučuju začít v létě, a protože nám zbývá posledních pár letních dní, přináším konkrétní kroky pro ty z vás, které by to chtěly vyzkoušet, ale pořád se jim pod studenou vodu nechce. Což naprosto chápu, protože studená voda je brrr😊.

Jak si z pití vody vytvoříte návyk, na který už nezapomenete?

Stáhněte si e-book zdarma

Naučíte se pít více vody, i když nemáte pocit žízně a pijete málo.

Krok 1

Až ukončíte všechny své očistné procedury ve sprše, otočte kohoutkem a dopřejte si asi tak půl minutky opravdu teplou vodu. Klidně horkou, podle toho, kolik snesete a kolik Vám bude příjemné. Jen si ji nepouštějte na vlasy a obličej, ať si je zbytečně nevysušíte.

Krok 2

Posuňte se pod sprchou tak, aby Vám voda stékala jen na jednu polovinu těla, třeba tu pravou. Tedy jen na pravé rameno, pravé prso, pravý bok. A na tuto jednu stranu pusťte chladnou vodu. Výchozí teplotu zvolte opravdu jen nepatrně studenou, spíše jen vlažnou. Druhou polovinu těla máte stále v relativním teple, takže žádný stres. Vydržte takto, než napočítáte do 5. Počítejte, jak rychle chcete.

Krok 3

Posuňte se pod sprchou tak, aby chladná voda dopadala jen na druhou polovinu Vašeho těla. A opět libovolně rychle počítejte do 5. Trik je v tom, že chlad jen na jedné polovině těla se Vám bude snášet mnohem lépe než na celém těle.

Krok 4

Posuňte se zpátky, aby voda dopadala jen na pravou polovinu Vašeho těla. Tato polovina už je na chlad zvyklá, takže to nebude nepříjemné. Kohoutek pootočte o trochu více směrem ke studené vodě. A opět počítejte do 5. A opět totéž i na druhou stranu.

Krok 5

Teď už se Vám možná pobyt pod studenou vodou nezdá tak hrozný, takže zkuste ještě jedno kolo, ještě jednou jen pravou stranu těla pod sprchu a trochu ubrat na teplotě a pak levou stranu těla. Pokud pak budete mít pocit, že už chcete rychle ven, tak hybaj. Pokud ale budete mít pocit, že ještě chvíli pod studenou vodou vydržíte (já jsem ho měla už při prvním pokusu a teď už ho mívám pokaždé), tak zkrátka ještě vydržte.

Krok 6

Zastavte vodu a pečlivě se osušte. Klidně se můžete ručníkem trochu více třít, abyste si prohřála kůži. V tuto chvíli se Vám po těle začne rozlévat nádherný pocit vnitřního tepla, možná se začnete nevědomky usmívat, budete se cítit svěže a skvěle.

Krok 7

Oblečte se nebo zachumlejte pod deku (hlavně nohy ať máte v teple), ať si udržíte to vnitřní teplo, jinak vychladnete a bude Vám brzy zima.

Krok 8

Jste úžasná!!!

Krok 9

Zopakujte příště ve sprše a pak znovu a znovu.

Krok 10

Sdílejte s každým, komu přejete zdraví😊.

Veronika Kalová
Mou vášní je hledání nových informací a tipů z nejrůznějších oblastí zdravého životního stylu. A jsem expert na to, jak tyto tipy formou návyku zavést do každodenního života. Jsem také autorkou e-booku Zpátky k pohybu!, což je praktický průvodce pro všechny ženy, které to s nějakým pohybem a cvičením pořád zkouší a pořád u ničeho nemohou vydržet. Více o mně si přečtěte tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.